ԱԳ նախարարը Հարավային Օսիայի, Դոնեցկի և Լուգանսկի գործընկերների հետ քննարկել է տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր
Հարավային Օսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մայիսի 24-ին Ցխինվալում տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի հանդիպումը Հարավային Օսիայի ԱԳ նախարար Դմիտրի Մեդոևի, Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության արտաքին գերատեսչության ղեկավար Նատալյա Նիկոնորովայի և Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության արտգործնախարար Վլադիսլավ Դեյնեգոյի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից, քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, բարեկամական հանրապետությունների արտաքին գերատեսչությունների միջև փոխգործակցությանը, տարածաշրջանային և գլոբալ աշխարհաքաղաքական զարգացումներին առնչվող հարցեր։

Artsakh FM discusses geopolitical developments with counterparts from South Ossetia, the Donetsk and Luhansk republics
On May 24, within the framework of his working visit to South Ossetia, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan had a meeting in Tskhinval with Foreign Minister of South Ossetia Dmitry Medoyev, Foreign Minister of the Donetsk People's Republic Nataliya Nikonorova and Foreign Minister of the Luhansk People's Republic Vladislav Deynego, the press service of Artsakh MFA stated.
STEPANAKERT, MAY 26, ARTSAKHPRESS: Issues related to bilateral relations, cooperation between the foreign ministries of the friendly Republics, regional and global geopolitical developments were discussed during the meeting.