Ստեփանակերտում կազմակերպվել է երթ` նվիրված Հայաստանի առաջին Հանրապետության օրվան
Այսօր` մայիսի 28-ին, Հայաստանի առաջին Հանրապետության օրվան նվիրված, Ստեփանակերտի Սուրբ Հակոբ եկեղեցու բակից մեկնարկել է խաղաղ երթ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ: Մայիսի 28: ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` ակցիան մեկնարկել է Տերունական աղոթքով, այնուհետեւ մասնակիցները «Միություն, պայքար, հաղթանակ» վանկարկելով շարժվել են դեպի Վերածննդի հրապարակ։
10.jpg (1.88 MB)
ԱՀ ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Իշխանյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ 44-օրյա պատերազմից հետո արցախցիների մոտ հուսահատություն է նկատվում:
ձ.jpg (1.46 MB)«Մեր այսօրվա պայքարը շարունակությունն է 1988 թվականի պայքարի, որը ընդհատումներով մեզ բերել ու հասցրել է այս հանգրվանին: Անշուշտ, մեզ պետք է վերականգնել այդ ոգին»,-նշել է Դ. Իշխանյանը:
2.jpg (2.13 MB)
Իսկ երթի մասնակիցներից երգչուհի Գայա Արզումանյանը նշեց, որ նման միջոցառումները ցույց են տալիս, մեր ժողովրդի ոգին ուժեղ է և անկոտրում։
3.jpg (1.68 MB)«Շնորհակալ եմ բոլորին` իմ հողի համար պայքարելու համար. սա մեր բոլորի պայքարն է»,- ասել է Գ. Արզումանյանը:

В Степанакерте организовано шествие, посвященное Дню Первой Республики Армения
Сегодня, 28 мая, посвященный Дню Первой Республики Армения, со двора церкви Св. Акопа в Степанакерте стартовало мирное шествие.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", акция началась с молитвы "Отче наш", затем участники прошли маршем к площади Возрождения, скандируя "Союз, борьба, победа".
10.jpg (1.88 MB)
Член парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Давид Ишханян рассказал нам, что после 44-дневной войны среди жителей Арцаха царит отчаяние.
ձ.jpg (1.46 MB)"Наша борьба сегодня является продолжением борьбы 1988 года, которая с перерывами привела нас к этому моменту. Конечно, нам нужно восстановить этот дух, "— сказал Д.  Ишханян.
2.jpg (2.13 MB)
Певица Гая Арзуманян, одна из участниц шествия , отметила, что такие мероприятия показывают, что дух нашего народа силен и несгибаем.