Հայտնի է Երևանում անցկացվելիք ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի օրակարգը
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարների հերթական նիստում քննարկվելու է միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցն ու դրա ազդեցությունը ՀԱՊԿ անդամ երկրների անվտանգության վրա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ասվում է ՀԱՊԿ տարածած հաղորդագրության մեջ:
ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների նիստին, որը հունիսի 10-ին տեղի է ունենալու Երևանում՝ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ, մասնակցելու է նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
Արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի անդամներին ներկայացվելու է տեղեկատվություն ժամանակակից աշխարհաքաղաքական իրողություններում կազմակերպության ճգնաժամային արձագանքման կատարելագործման ուղղությամբ ՀԱՊԿ քարտուղարության և միացյալ շտաբի կողմից անցկացվող աշխատանքների վերաբերյալ:

Известна повестка заседания Совета министров иностранных дел ОДКБ в Ереване
На очередном заседании министров иностранных дел стран-членов Организации Договора о коллективной безопасности будет обсуждаться вопрос международной и региональной безопасности и ее влияние на безопасность стран-членов ОДКБ.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом говорится в сообщении ОДКБ.
В заседании глав МИД ОДКБ, которое состоится 10 июня в Ереване под председательством министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна, примет участие и генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась.
Членам Совета министров иностранных дел будет представлена информация о работах, проводимых Секретариатом ОДКБ и Объединенным штабом по совершенствованию кризисного реагирования организации в современных геополитических реалиях.