Արցախցի մարզիկները միջազգային մրցաշարում մրցանակային տեղեր են գրավել
Արցախի Ուլտիմաքս ՄՄԱ ասոցիացիայի մարզիկները հունիսի 18-19-ը մասնակցել են ՀՀ Էջմիածին քաղաքի Համլետ Պատույանի անվան մարզադպրոցում կազմակերպված խառը մենամարտերի միջազգային մրցաշարին և մրցանակային տեղեր գրավել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց Արցախի Ուլտիմաքս ՄՄԱ ասոցիացիայի փոխնախագահ Գևորգ Սարդարյանը՝ հավելելով, որ մրցաշարը կազմակերպվել էր K-1 Համաշխարհային սիրողական ֆեդերացիայի և K-1 Հայաստանի ազգային սիրողական ֆեդերացիայի կողմից։
«Մրցաշարին մասնակցում էին 22 արցախցի մարզիկներ՝ մարզիչ Արմեն Հայրապետյանի գլխավորությամբ։ Նրանցից ինը մարզիկ գրավել է մրցանակային 1-ին, իսկ 13-ը՝ 2-րդ հորիզոնականը»,-ասել է Գ. Սարդարյանը։

Спортсмены из Арцаха заняли призовые места на международном турнире
18-19 июня спортсмены ассоциации Artsakh Ultimax MMA приняли участие в международном турнире по смешанным единоборствам, организованном в спортивной школе имени Гамлета Патуяна в городе Эчмиадзин РА, и заняли призовые места.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил вице-президент ассоциации Artsakh Ultimax MMA Геворг Сардарян, добавив, что организатором турнира выступила Всемирная любительская федерация К-1 и Национальная любительская федерация Армении К-1.
«В турнире приняли участие 22 арцахских спортсмена во главе с тренером Арменом Айрапетяном. 9 из них заняли первое место, а 13 — второе», — сказал Г. Сардарян.