Նախագահ Հարությունյանը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 25-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական՝ 31-րդ նիստին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը ելույթի իր խոսքում բարձր է գնահատել Հիմնադրամի գործունեությունը, ընդգծել, որ համայն հայության ջանքերի շնորհիվ Արցախում իրականացվում են մեծածավալ բնակարանաշինական աշխատանքներ, ինչի արդյունքում հազարավոր տեղահանված ընտանիքներ ապահովվելու են բնակարաններով:
250622Himnadram (2).jpg (532 KB)
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, նախանշվել անելիքները:

President Harutyunyan took part in the sitting of the Board of Trustees of the “Hayastan” All- Armenian Fund
On June 25, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan took part in the regular 31st sitting of the Board of Trustees of the “Hayastan” All-Armenian Fund held in Yerevan, the Presidential Office stated.
President Harutyunyan took part in the sitting of the Board of Trustees of the “Hayastan” All-
Armenian Fund
STEPANAKERT, JUNE 25, ARTSAKHPRESS:  In his speech, the Head of the State highly appreciated the Fund's activities, emphasizing that due to  the efforts of all Armenians, large-scale housing works are underway in Artsakh, as a result of which thousands of displaced families will be provided with apartments.