ՀԱՊԿ-ի պատասխանատվության գոտում տեղեկատվական պատերազմ է սանձազերծվել
Իսկական տեղեկատվական պատերազմ է ընթանում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) պատասխանատվության գոտում, նկատվում է համակարգչային գրոհների քանակության էքսպոնենցիալ աճ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին չորեքշաբթի ասել է ՀԱՊԿ-ի քարտուղարության ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Կուզնեցովը Տեղեկատվական անվտանգության «Ինֆոֆորում-Սոչի» IX Հարավային համաժողովում, տեղեկացրել է News.am-ը։
«Մեր պետությունների տեղեկատվական ենթակառուցվածքների դեմ կիբեռգրոհների քանակությունն ավելացել է։ Նկատվում է համակարգչային գրոհների էքսպոնենցիալ աճ, եւ դրանց թիվն ավելացել է քանիցս, դրանց մեծ մասը համակարգչային բնույթ է կրում։ Ընթացիկ տարում մարտահրավերներն այդ ոլորտում էլ ավելի են սրացել, դարձել ավելի լուրջ եւ մասշտաբային։ Ըստ էության, սանձազերծվել է իսկական ագրեսիա ՀԱՊԿ-ի պատասխանատվության գոտու տեղեկատվական տարածքում»,- ասել է նա։

В зоне ответственности ОДКБ развязана информационная война
Настоящая информационная война развязана в зоне ответственности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), наблюдается экспоненциальный рост количества компьютерных атак.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявил в среду представитель секретариата ОДКБ Александр Кузнецов на IX Южном форуме информационной безопасности "Инфофорум - Сочи", передет ТАСС.
«Количество кибератак на информационные инфраструктуры наших государств растет. Наблюдается экспоненциальный рост компьютерных атак, и их число увеличилось в разы, большинство из них носит комплексный характер. В текущем году вызовы в этой сфере стали еще более острыми, серьезными и более масштабными. По сути, развязана настоящая агрессия, война в информационном пространстве в зоне ответственности ОДКБ», - сказал он.