Հող հայրենին շեն պահելու լավագույն բանաձևը մշակելով ապրեցնելն է․ ԱՀ Նախագահն Ասկերանում հետևել է խոշոր տնտեսական ծրագրերի ընթացքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օրերս այցելել է Ասկերանի շրջան և տեղում հետևել երեք խոշոր տնտեսվարողների կողմից տարվող աշխատանքների ընթացքին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հուլիս, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին երկրի ղեկավարը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում՝ հավելելով, որ տնտեսվարողներից երկուսն իրենց գործունեությունը սկսել են պատերազմից հետո, իսկ երրորդը՝ ընդլայնել ըստ նախանշվածի:
«Ծրագրերն իրապես շատ կարևոր են, քանի որ ընդամենը մի քանի տարվա ընթացքում ապահովելու են բարձր տնտեսական արդյունք, հարյուրավոր աշխատատեղեր: Սակայն առանցքայինը, որի վրա կցանկանայի հրավիրել յուրաքանչյուր հայի ուշադրությունը, ապրող Արցախն է... Հող հայրենին շեն պահելու լավագույն բանաձևը այն մշակելով ապրեցնելն է»,-նշել է ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։

Лучший способ обеспечить процветание родной земли - это обжить ее и обустраивать: Президент Республики Арцах проследил за ходом реализации крупных экономических программ в Аскеране
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян на днях посетил Аскеранский район и ознакомился с ходом работ, проводимых тремя крупными хозяйствующими субъектами.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом глава государства написал на официальной странице в Facebook, добавив, что двое из них начали свою деятельность после войны, а третий- расширил ее по заранее предусмотренному плану.
"Программы действительно очень важны, поскольку всего за несколько лет обеспечат высокий экономический результат, сотни рабочих мест. Однако ключевым моментом, к которому я хотел бы привлечь внимание каждого армянина, является стойкий в своем жизнеутверждении Арцах ..... Лучший способ обеспечить процветание родной земли - это обжить ее и обустраивать",- отметил президент Республики Арцах Араик Арутюнян.