Արցախցի սամբիստները հաղթանակով են վերադարձել ՀՀ-ում կայացած առաջնությունից
Արցախցի մարզիկների թիմը առաջին պատվավոր հորիզոնականն է գրավել՝ հուլիսի 13-15-ը Արտաշատ քաղաքում մասնակցելով փոքր տարիքայինների սամբոյի թիմային բաց առաջնությանը ։
Արցախցի սամբիստները հաղթանակով են վերադարձել  ՀՀ-ում կայացած առաջնությունից
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է  Ստեփանակերտում գործող «Ադամյան» սամբո ակումբի մարզիչ Արմեն Ադամյանը՝  մանրամասնելով, որ թիմում ընդգրկված էր 12 մարզիկ՝ մինչև 11 տարեկան:
1.jpg (67 KB)
«Առաջնությունում, որին մասնակցում էր ընդհանուր հինգ թիմ՝ այդ թվում նաև Երևանից, Արտաշատից ու Չարենցավանից, գրավել ենք առաջին հորիզոնականը: Մեր թիմը համալրվել էր ակումբի նոր սաներով, որոնք ընդամենը 5-6 ամիս է, ինչ հաճախում են պարապմունքների»,- ասել է Ա. Ադամյանը, և ավելացրել, որ հաղթանակը ոգևորել է երեխաներին։
5.jpg (1.82 MB)
Թիմի կազմում ընդգրկված՝ յոթ տարեկան սամբիստ Մանվել Երեմյանն առաջին անգամ է մասնակցում մրցույթի․ վերադարձել է ոսկե մեդալով ու պատվոգրով։
6.jpg (1.54 MB)«Երեք փուլում էլ հաղթանակ եմ տարել: Դժվար չի եղել, կցանկանայի էլի մասնակցել»,-անկեղծացել է յոթամյա մարզիկը:
«Ադամյան» սամբո ակումբի մարզչի հաղորդմամբ՝  ներկայում  պատրաստվում են Հայաստանի առաջնությանը, որը կկայանա  ընթացիկ տարվա օգոստոսին :

Команда из Арцаха одержала победу на турнире по самбо среди детей
Команда из Арцаха одержала победу на открытом командном первенстве по самбо среди детей, прошедшем 13-15 июля в Арташате.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил тренер степанакертского клуба по самбо «Адамян» Армен Адамян, уточнив, что в состав команды вошли 12 спортсменов в возрасте до 11 лет.
1.jpg (67 KB)
"В турнире, в котором участвовало пять команд, в том числе из Еревана, Арташата и Чаренцавана, мы заняли первое место. Наша команда пополнилась новыми воспитанниками клуба, которые посещают занятия всего 5-6 месяцев", - сказал А. Адамян, добавив, что победа явно воодушевила ребят.
5.jpg (1.82 MB)
Семилетний самбист Манвел Еремян, входящий в состав команды, впервые принимает участие в соревнованиях. Вернулся с золотой медалью и почетной грамотой.
6.jpg (1.54 MB)
«Я выиграл все три тура. Это было несложно, хотелось бы еще поучаствовать», — рассказал семилетний спортсмен.
По словам тренера клуба по самбо «Адамян», в настоящее время идет подготовка к турниру Армении, который состоится в августе этого года.