Նախագահ Հարությունյանն ուժային կառույցների պատասխանատուների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 1-ին ուժային կառույցների պատասխանատուների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, առաջնագծում տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրավիճակի վերաբերյալ զեկուցմամբ հանդես է եկել պաշտպանության նախարար Կամո Վարդանյանը:
Տեղի ունեցած շահագրգիռ քննարկումից հետո նախագահ Հարությունյանը ներկաներին մի շարք անհետաձգելի հանձնարարականներ է տվել:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը:

President Harutyunyan convened a consultation with the participation of representatives of the power structures
On August 1, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened a consultation with the participation of representatives of the power structures, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, AUGUST 1, ARTSAKHPRESS: Minister of Defense Kamo Vardanyan delivered a report on the operational-tactical situation on the frontline.
After the concerned discussion, President Harutyunyan gave a number of urgent instructions to the attendees.
Head of Staff of the Artsakh Republic President Karen Shahramanyan and Secretary of the Security Council Vitaly Balasanyan partook in the consultation.