Ժամը 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է. ՊԲ
Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանունները որոշ հատվածներում խախտել են հրադադարի ռեժիմը' կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից կորուստներ չկան: Վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, որոնցից մեկինը' ծայրահեղ ծանր: Մյուս վիրավորների վիճակը բավարար է:
Ռուսական զորակազմի հրամանատարության միջնորդությամբ շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ:

В ночь с 3 на 4 августа и по состоянию на 09:00 утра оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения относительно стабильная.
По состоянию на 09:00 оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения относительно стабильная: АО
СТЕПАНАКЕРТ, 4 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Согласно источнику, подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на отдельных участках, применяя огнестрельное оружие разного калибра. Потерь со стороны подразделений Армии обороны Арцаха не было.
Состояние 4-х из 19 раненых военнослужащих оценивается как тяжелое, одного - крайне тяжелое. Состояние остальных раненых удовлетворительное.