Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Ռամկավար ազատական կուսակցության ղեկավար կազմի հետ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում սեպտեմբերի 22-ին ժամանել է Լոս Անջելես, որտեղ հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) ղեկավար կազմի հետ։
Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է  Ռամկավար ազատական կուսակցության ղեկավար կազմի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Քննարկվել են Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին և Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր։
12.jpg (324 KB)Դավիթ Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել Ռամկավար ազատական կուսակցությանը Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ այդ համատեքստում կարևորելով հայկական ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունը հայապահպանության, համազգային խնդիրների լուծման և Արցախի շահերի պաշտպանության գործում։

David Babayan Met with the Leadership of Ramkavar Azatakan Party
On September 22, within the framework of his working visit to the USA, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan arrived in Los Angeles, where he met with the leadership of the U.S. Western Region Ramkavar Azatakan Party, the Artsakh MFA stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 23, ARTSAKHPRESS: Issues related to the foreign policy of Artsakh, settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict, regional processes, as well as cementing the Homeland-Diaspora ties were discussed.
12.jpg (324 KB)David Babayan expressed his gratitude to the Ramkavar Azatakan Party for its constant support of Artsakh, stressing in that context the important role of traditional Armenian Parties in maintaining the Armenian identity, solving nationwide issues, and protecting the interests of Artsakh.