ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպմանը Ղարիբաշվիլին վերահաստատել է Վրաստանի պատրաստակամությունը՝ նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության պահպանմանը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանի սուվերեն տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից ձեռնարկված ագրեսիայի հետևանքով ՀՀ տարածքների օկուպացիային և դրա հետևանքով ստեղծված իրավիճակին:
Ըստ աղբյուրի՝ Իրակլի Ղարիբաշվիլին կարևորել է տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանումը և վերահաստատել Վրաստանի պատրաստակամությունը` նպաստելու դրան:

Гарибашвили подтвердил Пашиняну готовность Грузии содействовать сохранению мира и стабильности в регионе
Премьер-министр Никол Пашинян в Нью-Йорке провел встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 сентября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в аппарате премьер-министра Армении, премьер-министр коснулся оккупации территорий Армении вследствие агрессии Азербайджана против суверенной территории Республики Армения и сложившейся в результате ситуации.
Ираклий Гарибашвили подчеркнул важность сохранения мира и стабильности в регионе и подтвердил готовность Грузии содействовать этому.