Աջ կենտրոնամետները հաղթել են Իտալիայում կայացած ընտրություններում
Աջ կենտրոնամետ կոալիցիան՝ «Իտալիայի եղբայրներ», «Լիգա» եւ «Հառա՜ջ, Իտալիա» կուսակցությունների կազմով, Սենատի (խորհրդարանի վերին պալատի) ընտրությունների արդյունքներով հավաքել Է 44,53 տոկոս քվեաթերթիկների ավելի քան 90 տոկոսի մշակումից հետո:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս տվյալները սեպտեմբերի 26-ին բերված են ներքին գործերի նախարարության կայքում, որը կատարում Է ընտրական հանձնաժողովի պարտականությունները: Ինչ վերաբերում Է Պատգամավորների պալատին, ապա աջ կետրոնամետները հավաքել են 44,34 տոկս:
Ըստ որում հաղթած կոալիցայում առաջատար ուժը՝ «Իտալիայի եղբայրներ» կուսակցությունն Է (26,39 տոկոս՝ Սենատում, 26,44 տոկոս՝ Պատգամավորների պալատում): Կուսակցության առաջնորդ Ջորջա Մելոնին, ամենայն հավանականությամբ, կառաջադրվի կառավարության ղեկավարի պաշտոնին: Դրա կազմմանը կմասնակցնեն «Լիգա» եւ «Հառա՜ջ, Իտալիա» դաշնակից կուսակցությունները, որոնք Սենատի ընտրություններում հավաքել են քվեների համապատասխանաբար 9 տոկոսը եւ 8,23 տոկոսը եւ մոտավորապես այդքան Էլ Պատգամավորների պալատում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Правоцентристы победили на выборах в Италии
Правоцентристская коалиция в составе партий "Братья Италии", "Лига" и "Вперед, Италия" набрала 44,53% по итогам выборов в Сенат (верхнюю палату парламента) после обработки более чем 90% бюллетеней.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщает Тасс, такие данные приводятся в понедельник на сайте МВД, исполняющего функции избиркома.
Что касается выборов в Палату депутатов, то на них правоцентристы набирают 44,34%.
При этом ведущая сила в победившей коалиции - партия "Братья Италии" (26,39% в Сенате, 26,44% в Палате депутатов). Ее лидер Джорджа Мелони, скорее всего, будет предложена кандидатом на пост главы правительства. В его формировании примут участие союзные партии "Лига" и "Вперед, Италия", набравшие на выборах в Сенат 9% и 8,23% голосов соответственно и примерно столько же - в Палату депутатов.