Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Գլենդեյլի քաղաքապետ Արտաշես Քասախյանի և քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչների հետ։
Դավիթ Բաբայանը մասնակցել է Մարտունի և Գլենդեյլ քաղաքների միջև բարեկամության հռչակագրի ստորագրման արարողությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նախարար Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել Գլենդեյլի բնակչությանը և քաղաքային իշխանություններին Արցախը մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելու համար և ընդգծել, որ դա բարձր է գնահատվում արցախցիների կողմից։
Նույն օրը նախարար Բաբայանը մասնակցել է Մարտունի և Գլենդեյլ քաղաքների միջև բարեկամության հռչակագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Դավիթ Բաբայանը կարևորել է Մարտունու և Գլենդեյլի միջև համագործակցությունը՝ սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական և բարոյական տեսանկյուններից։ Նախարարը հավելել է, որ Գլենդեյլի հետ փոխգործակցությունը, միանշանակ, դրական ազդեցություն կունենա շրջկենտրոն Մարտունու զարգացման գործում։
Հանդիպմանն ու հռչակագրի ստորագրման արարողությանը մասնակցել են նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

On September 28, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan met with Mayor of Glendale Ardashes (Ardy) Kassakhian and representatives of the City Council, the Foreign Ministry reported.
Artsakh FM participates in ceremony of signing Declaration of Friendship between cities of Martouni and Glendale
STEPANAKERT, SEPTEMBER 29, ARTSAKHPRESS: Minister Babayan expressed his gratitude to the citizens of Glendale and the city authorities for always keeping Artsakh in the focus of attention and emphasized that it was highly appreciated by the people of Artsakh.
On the same day, Minister Babayan participated in the ceremony of signing the Declaration of Friendship between the cities of Martouni and Glendale.
David Babayan noted the importance of cooperation between Martouni and Glendale in social-economic, humanitarian and moral terms. The Minister added that the cooperation with Glendale would definitely have a positive impact on the development of the regional center of Martouni.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Artsakh Lernik Hovhannisyan and Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan also participated in the meeting and the ceremony of signing the Declaration.