Դավիթ Բաբայանին շնորհվել է Ազատության մրցանակ
Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել Ամերիկայի Արևմտյան ափի Հայ Դատի հանձնախմբի 2022 Գալա միջոցառում, որի ընթացքում Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանին շնորհվել է Ազատության մրցանակ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Հայ Դատին՝ իր համեստ աշխատանքը նման բարձր գնահատանքի արժանացնելու համար՝ ընդգծելով, որ կշարունակի անմնացորդ ծառայել հայրենիքին և պետությանը։
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Давиду Бабаяну присуждена премия Свободы
В Лос-Анджелесе состоялось Гала-мероприятие – 2022 Комиссии Ай Дата Западного побережья Америки, на котором министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян был удостоен премии Свободы.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Министерство иностранных дел Республики Арцах.
Министр выразил признательность Ай Дату за столь высокую оценку своей скромной работы, подчеркнув, что продолжит самоотверженно служить Родине и государству.
На мероприятии присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.