Դավիթ Բաբայանին շնորհվել է Ազատության մրցանակ
Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել Ամերիկայի Արևմտյան ափի Հայ Դատի հանձնախմբի 2022 Գալա միջոցառում, որի ընթացքում Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանին շնորհվել է Ազատության մրցանակ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Հայ Դատին՝ իր համեստ աշխատանքը նման բարձր գնահատանքի արժանացնելու համար՝ ընդգծելով, որ կշարունակի անմնացորդ ծառայել հայրենիքին և պետությանը։
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

David Babayan was Bestowed the Freedom Award
The 2022 ANCA-Western Region Awards Gala took place in Los Angeles, at which Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan was bestowed the Freedom Award.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 29, ARTSAKHPRESS: The Minister expressed his gratitude to the Hay Dat for highly appreciating his modest work and stressed that he would continue to serve the Homeland and the state.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Artsakh Lernik Hovhannisyan and Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan participated in the event.