Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին Լոս Անջելեսում հանդիպում է ունեցել Կալիֆորնիայի նահանգային սենատոր Էնթոնի Պորտանտինոյի և Կալիֆորնիայի խորհրդարանի անդամ Ադրին Նազարյանի հետ։
ԱԳ նախարարը Էնթոնի Պորտանտինոյի և Ադրին Նազարյանի հետ քննարկել է Արցախում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկանում ենք ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել են Արցախ-Կալիֆորնիա հարաբերություններին և Արցախում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Էնթոնի Պորտանտինոյին և Ադրին Նազարյանին տարիներ շարունակ սկզբունքային և օբյեկտիվ դիրքորոշում ունենալու և համամարդկային արժեքներին հավատարիմ մնալու համար։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Գլենդեյլի քաղաքապետ Արտաշես Քասախյանը, Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, ԱՄՆ-ում ու Կանադայում Արցախի Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը և Հայ Դատի ներկայացուցիչներ։

Foreign Minister of the Republic of Artsakh David Babayan Met with California State Senator Anthony J. Portantino and California Assembly member Adrin Nazarian
On September 29, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan met in Los Angeles with California State Senator Anthony J. Portantino and California Assembly member Adrin Nazarian, the Artsakh MFA stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 30, ARTSAKHPRESS: Issues related to the Artsakh-California relations and the current situation in Artsakh were discussed during the meeting.
The Minister expressed his gratitude to Anthony J. Portantino and Adrin Nazarian for their multi-year principled and objective position and adherence to universal values.
Mayor of the City of Glendale Ardashes (Ardy) Kassakhian, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Artsakh Lernik Hovhannisyan, Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan and representatives of the Hay Dat participated in the meeting.