Շոլցը եւ Մակրոնը պլանավորում են հոկտեմբերի 3-ին հանդիպել Բեռլինում
Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երկուշաբթի օրը կհանդիպեն Բեռլինում, որտեղ աշխատանքային ընթրիքի շրջանակներում կքննարկեն երկկողմ հարաբերությունները եւ Ուկրաինայի իրադրությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Սեպտեմբերի 30-ին այդ մասին հայտարարել Է Գերմանիայի նախարարների կաբինետի պաշտոնական ներկայացուցիչ Շտեֆեն Հեբեշտրայտը:
«Մամուլի ասուլիս պլանավորված չԷ»,- հավելել Է նա: Շոլցը երկուշաբթի օրվանից գտնվում Է կարանտինում կորոնավիուսի դրական թեստից հետո: Ինչպես ասել Է Հեբեշտրայտը, կանցլերն «արդեն հանգստյան օրերից սկսած» կարող Է աշխատել լրիվ ծավալով: «Այսօր նրա Էքսպրես-թեստը բացասական Էր, բայց անհրաժեշտ Է նաեւ բացասական պոլիմերազային շղթայական ռեկացիա»,- հավելել Է նախարարների կաբինետի ներկայացուցիչը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Шольц и Макрон планируют встретиться 3 октября в Берлине
Канцлер ФРГ Олаф Шольц и президент Франции Эмманюэль Макрон встретятся в понедельник в Берлине, где в рамках рабочего ужина обсудят двусторонние отношения и ситуацию на Украине.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщает Тасс, oб этом заявил в пятницу официальный представитель кабмина ФРГ Штеффен Хебештрайт.
"Пресс-конференция не запланирована", - добавил он.
Шольц с понедельника находится в карантине после положительного теста на коронавирус. Как сказал Хебештрайт, он исходит из того, что канцлер "уже с выходных" сможет работать в полном объеме. "Сегодня его экспресс-тест был отрицательным, но нужен еще отрицательный ПЦР", - добавил представитель кабмина.