Ստեփանակերտում կայացել է ԿԳՄՍ նախարարության կազմակերպած ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթի հանրապետական փուլը
Այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի կայացել է Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարարության արտադպրոցական ծրագրերի բաժնի կողմից առաջին անգամ կազմակերպված ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթի հանրապետական փուլը:
Ստեփանակերտում կայացել  է ԿԳՄՍ նախարարության կազմակերպած ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթի հանրապետական փուլը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ինտելեկտուալ խաղ մրցույթը կրում էր «Արցախյան գոյամարտ» խորագիրը:
310239830_1284658482307410_2426507065313318024_n.jpg (138 KB)«Մրցույթին մասնակցում է վեց թիմ՝ Ստեփանակերտից, Մարտունու,Մարտակերտի,Ասկերանի, Հադրութի և Շուշիի շրջանների 10-12-րդ դասարանների աշակերտների ընդգրկմամբ: Ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթին իր թիմով է ներկայացել նաև Հադրութի Մ.Մանվելյանի անվան միջնակարգ դպրոցը, որը գործում է մայրաքաղաքում:
Յուրաքանչյուր թիմ բաղկացած է հինգ մասնակցից: Ավելի վաղ՝ անց է կացվել շրջանային փուլը, որի ընթացքում լավագույն արդյունքներ արձանագրած թիմերն այսօր մասնակցում են հանրապետական փուլին:
Մրցույթի նպատակն է զարգացնել դպրոցականների մտավոր կարողությունները,ի հայտ բերել տաղանդների»,-մեզ հետ զրույցում ասել է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության արտադպրոցական ծրագրերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Նաիրա Ղահրամանյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ բոլոր մասնակիցները կստանան պատվոգրեր և գրքեր, իսկ հաղթող թիմերը՝ նաև հուշանվերներ:

В Степанакерте прошел республиканский этап интеллектуальной игры-конкурса, организованной МОНКС Республики Арцах
Сегодня, 4 октября, в Степанакертском дворце культуры и молодежи состоялся республиканский этап интеллектуальной игры-конкурса, впервые организованной Отделом внешкольных программ Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", конкурс интеллектуальной игры носил название «Арцахская борьба за выживание».
310239830_1284658482307410_2426507065313318024_n.jpg (138 KB)
«В конкурсе принимают участие шесть команд из Степанакерта, Мартунинского, Мартакертского, Аскеранского, Гадрутского и Шушинского районов. Гадрутская средняя школа имени М. Манвеляна, действующая в столице, также представила свою команду на интеллектуальной игре-конкурсе.
Каждая команда состоит из пяти участников. Ранее был проведен районный этап, в ходе которого команды с лучшими результатами сегодня участвуют в республиканском этапе.
Целью конкурса является развитие умственных способностей школьников, выявление талантов», - сказала в беседе с нами главный специалист отдела внешкольных программ Министерства образования, науки, культуры и спорта Наира Каграманян.
По словам нашей собеседницы, все участники получат сертификаты и книги, а команды-победители также получат сувениры.