Նախագահ Հարությունյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հոկտեմբերի 17-ին տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների և անցած շաբաթ Երևանում ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկումներին մասնակցած պատվիրակության անդամների միջև։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,ներկայացվել են հանդիպումների մանրամասները, նշվել է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծված իրավիճակում շարունակել քաղաքական խորհրդակցությունները Հայաստանի և Արցախի տարբեր կառույցների միջև։
Նշվում է, որ քննարկումները կշարունակվեն հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված Արցախի Հանրապետության կառավարության նիստում և ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում։

President Harutyunayn met with representatives of the political powers represented in the Artsakh Republic National Assembly
On October 17, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan held a meeting with representatives of the political powers represented in the Artsakh Republic National Assembly and members of the delegation present at the discussions held with RA authorities in Yerevan the previous week, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 17, ARTSAKHPRESS:  The particularities of the meetings were on the discussion agenda. It was noted that an agreement was achieved in the current situation to continue political consultations with various structures of the Republic of Armenia and the Artsakh Republic.
The discussions will continue at the tomorrow’s government sitting and during the meeting with deputies of the National Assembly.