Նախագահ Հարությունյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հոկտեմբերի 17-ին տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների և անցած շաբաթ Երևանում ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկումներին մասնակցած պատվիրակության անդամների միջև։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,ներկայացվել են հանդիպումների մանրամասները, նշվել է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծված իրավիճակում շարունակել քաղաքական խորհրդակցությունները Հայաստանի և Արցախի տարբեր կառույցների միջև։
Նշվում է, որ քննարկումները կշարունակվեն հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված Արցախի Հանրապետության կառավարության նիստում և ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում։

Президент Арутюнян встретился с представителями политических сил, представленных в парламенте Республики Арцах
17 октября у президента Республики Арцах Араика Арутюняна состоялась встреча представителей политических сил, представленных в Национальном собрании республики, и членов делегации, участвовавшей в Ереване в консультациях с властями РА.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в главном информационном управлении Аппарата Президента Республики Арцах, были представлены детали встреч, отмечено, что достигнута договоренность о продолжении политических консультаций между различными структурами Армении и Арцаха.
Обсуждения продолжатся завтра на заседании правительства и на встрече с депутатами Национального собрания Республики Арцах.