Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում տեղի ունեցած հանրահավաքին մասնակցել է շուրջ 40,000 քաղաքացի. ԱՀ ԱԺ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի՝ հոկտեմբերի 30-ին հրավիրված արտահերթ նիստին զուգահեռ Ստեփանակերտի վերածննդի հրապարակում կայացել է մեծ հանրահավաք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից:
«Ստեփանակերտից և շրջաններից շուրջ 40,000 քաղաքացիների մասնակցությամբ հանրահավաքում, ի թիվս այլ ելույթների, ԱԺ պատգամավոր Արեգ Ավագյանը ներկայացրել է Ազգային ժողովի հայտարարությունը», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

В митинге на площади Возрождения Степанакерта приняли участие около 40 000 граждан: НС Республики Арцах
Параллельно внеочередному заседанию Национального собрания Республики Арцах, созванному 30-го октября, на площади Возрождения в Степанакерте состоялся многочисленный митинг.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает отдел печати и по связям с общественностью Национального Собрания Республики Арцах.
"В ходе митинга, в котором приняли участие около 40 000 граждан из Степанакерта и других районов, в числе прочих выступлений депутат Арег Авакян представил заявление Национального собрания Республики Арцах",- говорится в сообщении.