ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարը տեղում հետևել է «Տոհմային կայան»-ի գործունեությանը և ծանոթացել խնդիրներին
Արցախի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Նորայր Մուսայելյանը, ուղեկցությամբ նախարարի առաջին տեղակալ Տիգրան Առստամյանի և ԱՀ ԳՆ աշխատակազմի անասնաբուծության և անասնաբուժության վարչության աշխատակիցների, եղել է «Տոհմային կայան» ՓԲԸ-ում:
ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարը տեղում հետևել է  «Տոհմային կայան»-ի գործունեությանը և ծանոթացել խնդիրներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ գյուղատնտեսոության նախարարությունից՝ հավելելով, որ նախարարը հետևել է Կայանի բնականոն գործունեությանը, հետաքրքրվել կերակուտակման աշխատանքների արդյունքներով և առկա խնդիրներով:
Ըստ «Տոհմային կայան» ՓԲԸ տնօրեն Գեորգի Լալայանի, ձմռանն ընդառաջ կերակուտակման աշխատանքներն ամբողջովին ավարտված են և կենդանիների կերակրման, խնամքի, պահվածքի վերաբերյալ որևէ խնդիր առկա չէ:

Министр сельского хозяйства Республики Арцах на месте проследил за деятельностью ЗАО "Племенная станция" и ознакомился с проблемами
Министр сельского хозяйства Республики Арцах Норайр Мусаелян в сопровождении первого заместителя министра Тиграна Арстамяна и сотрудников Управления животноводства и ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Арцах посетили ЗАО "Племенная станция".
Министр сельского хозяйства Республики Арцах на месте проследил за деятельностью ЗАО
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Министерстве сельского хозяйства Республики Арцах, добавив, что министр проследил за нормальной работой станции, интересовался существующими проблемами.
По словам директора ЗАО "Племенная станция" Георгия Лалаяна, работы по заготовке кормов перед зимой полностью завершены, проблем с кормлением, уходом и поведением животных нет.