Հայաստանի և Լիբանանի ԱԳ նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել համագործակցությունը
Նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի Հանրապետության արտաքին գործերի և ներգաղթյալների նախարարի պարտականությունները կատարող Աբդալլահ Բու Հաբիբի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
ՀՀ ԱԳ նախարարը շնորհավորել է գործընկերոջը Լիբանանի գալիք ազգային տոնի կապակցությամբ` բարգավաճում և խաղաղություն մաղթելով Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին: Զրուցակցիները գոհունակությամբ նշել են, որ հայ-լիբանանյան հարաբերությունները հիմնված են փոխադարձ վստահության ու երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա:
Կողմերը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել տարբեր ոլորտներում հաստատված արդյունավետ համագործակցությունը:

On November 21, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a telephone conversation with Lebanon’s acting Minister of Foreign Affairs and Emigrants Abdullah Bou Habib, the Armenian MFA stated.
Armenian, Lebanese FMs express readiness to deepen cooperation
STEPANAKERT, NOVEMBER 21, ARTSAKHPRESS: FM Mirzoyan congratulated the Lebanese counterpart on the upcoming National Day of Lebanon, wishing prosperity and peace to the brotherly Lebanese people.
The sides also praised the fact that the Armenian-Lebanese relations are based on mutual trust and centuries-old friendship between the two nations.