Հայաստանի և Լիբանանի ԱԳ նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել համագործակցությունը
Նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի Հանրապետության արտաքին գործերի և ներգաղթյալների նախարարի պարտականությունները կատարող Աբդալլահ Բու Հաբիբի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
ՀՀ ԱԳ նախարարը շնորհավորել է գործընկերոջը Լիբանանի գալիք ազգային տոնի կապակցությամբ` բարգավաճում և խաղաղություն մաղթելով Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին: Զրուցակցիները գոհունակությամբ նշել են, որ հայ-լիբանանյան հարաբերությունները հիմնված են փոխադարձ վստահության ու երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա:
Կողմերը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել տարբեր ոլորտներում հաստատված արդյունավետ համագործակցությունը:

Главы МИД Армении и Ливана выразили готовность расширять сотрудничество
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 21 ноября провел телефонный разговор с исполняющим обязанности министра иностранных дел и иммигрантов Ливанской Республики Абдаллой Бу Хабибом.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в МИД РА, Арарат Мирзоян поздравил своего коллегу с предстоящим национальным праздником Ливана, пожелав братскому народу Ливана мира и процветания.
Собеседники с удовлетворением отметили, что армяно-ливанские отношения основаны на взаимном доверии и вековой дружбе двух народов.