Ստեփանակերտում դիմավորել են ավանդական կարատեի աշխարհի առաջնության արցախցի փոխչեմպիոնին
Այսօր՝ նոյեմբերի 21-ին, Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան օղակաձև պուրակում դափնեպսակներով և աղուհացով դիմավորել են ավանդական կարատեի աշխարհի 21-րդ առաջնության արծաթե մեդալակիր, արցախցի մարզիկ Տիգրան Գևորգյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցին Տիգրան Գևորգյանն նշել է, որ նոյեմբերի 15-20-ը Սլովենիայում կայացած աշխարհի առաջնությանը մասնակցել է  ՀՀ-ի հավաքականի կազմում։
4.jpg (1.55 MB)
Տիգրան Գևորգյան.jpg (1.83 MB)«Առաջնությանը մասնակցում էին աշխարհի ամենաուժեղ, լավագույն թիմերը, որոնք ներկայացնում էին՝ Ռումինիան, Բրազիլիան, Եգիպտոսը, Իտալիան։ Ունեցա հինգ մենամարտ, որից չորսն անընդմեջ հաղթեցի լեհ, բրազիլացի, ռումինացի մրցակիցներին:
Եզրափակչում, սակայն,  անհաջողության պատճառով գրավեցի երկրորդ հորիզոնականը», - նշել է աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոնը՝ հավելելով, որ իր հաղթանակը նվիրում է զոհված ընկերներին:
1.jpg (2.30 MB)
Տ. Գևորգյանը հավաստիացնում է, որ  շարունակելու է մարզվել ու պատրաստվելու է գալիք տարվա Եվրոպայի առաջնությանը՝ ցույց տալով արցախցու ուժը։

В Степанакерте приветствовали вице-чемпиона из Арцаха чемпионата мира по традиционному каратэ
Сегодня, 22 ноября, в сквере имени Степана Шаумяна в Степанакерте серебряного призера 21-го чемпионата мира по традиционному карате спортсмена из Арцаха Тиграна Геворгяна встретили с лавровыми венками и хлебом-солью.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 ноября, АРЦАХПРЕСС- Тигран Геворкян сообщил корреспонденту "Арцахпресс", что участвовал в чемпионате мира, проходившем в Словении 15-20 ноября, в составе национальной сборной РА.
4.jpg (1.55 MB)
Տիգրան Գևորգյան.jpg (1.83 MB)
«В чемпионате приняли участие сильнейшие и лучшие команды мира, представляющие Румынию, Бразилию, Египет и Италию. У меня было пять боев, из которых я выиграл четыре подряд у польских, бразильских, румынских соперников.
В финале, однако, из-за неудачи я занял второе место», — сказал вице-чемпион чемпионата мира, добавив, что посвящает свою победу павшим друзьям.
1.jpg (2.30 MB)
Т. Геворгян уверяет, что продолжит тренироваться и готовиться к чемпионату Европы следующего года, показав силу арцахца.