Ներկա ճգնաժամային իրավիճակը և մարտահրավերները պահանջում են կառավարման նոր մոտեցումներ. Պետնախարարը հանդիպել է իր համակարգման ոլորտում գտնվող նախարարների հետ
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հանդիպում է ունեցել իր համակարգման ոլորտում գտնվող նախարարների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են պետական նախարարի աշխատակազմից, պետնախարարն անդրադարձել է պետական կառավարման համակարգի գործունեության սկզբունքներին՝ նշելով, որ ներկա ճգնաժամային իրավիճակը և մարտահրավերները պահանջում են կառավարման նոր մոտեցումներ:
Նա տեղեկացրել է, որ Արցախի Հանրապետության նախագահի հետ պայմանավորվածության համաձայն՝ պետական նախարարի համակարգման ոլորտում գտնվող բոլոր նախարարները դադարեցնում են պաշտոնավարումը: Նրանցից չորսը շարունակելու են պաշտոնավարել որպես նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար, իսկ հինգը՝ ազատվում են աշխատանքից, որոնց լիազորությունները ժամանակավորապես կատարելու են նախարարների տեղակալները:
Պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նախարարներին՝ իրենց գործունեության համար: Նա հատկապես գնահատելի է համարել այն նախարարների աշխատանքը, ովքեր պաշտոններն ստանձնել են անմիջապես պատերազմից հետո՝ փորձելով հաղթահարել հետպատերազմական փուլը և նշել է, որ նրանց փորձն ու գիտելիքներն օգտակար կլինեն Արցախի զարգացման համար:
Հանդիպումից հետո Ռուբեն Վարդանյանը նաև քննարկում է ունեցել նախարարների ժամանակավոր պաշտոնակատարների հետ՝ հորդորելով նրանց ամենայն պատասխանատվությամբ մոտենալ իրենց աշխատանքներին և ողջ ծավալով իրականացնել պարտականությունները:

Нынешняя кризисная ситуация и вызовы требуют новых управленческих подходов: Государственный министр сегодня провёл встречу с находящимися в сфере его координации министрами
23 ноября государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян сегодня провёл встречу с находящимися в сфере его координации министрами.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Аппарате государственного министра, Рубен Варданян коснулся принципов деятельности системы государственного управления, отметив, что нынешняя кризисная ситуация и вызовы требуют новых управленческих подходов.
Он сообщил, что согласно договоренности с Президентом Республики Арцах, все министры, находящиеся в сфере координации Государственного министра, прекращают свои полномочия. Четверо из них продолжат работать в качестве временно исполняющих обязанности министра, а пятеро освобождаются от работы, и их полномочия будут временно исполнять заместители министров.
Государственный министр Рубен Варданян выразил благодарность всем министрам за их деятельность. Он счёл достойной особой оценки работу тех министров, которые вступили в должность сразу после войны, пытаясь преодолеть послевоенный этап, и отметил, что их опыт и знания будут полезны для развития Арцаха.
После встречи Рубен Варданян также провел обсуждение с временно исполняющими обязанности министров, призвав их подходить к своей работе со всей ответственностью и выполнять свои обязанности в полном объеме.