ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները կկատարի Ղազախստանի ներկայացուցիչ Իմանգալի Տասմագամբետովը
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները կկատարի Ղազախստանի ներկայացուցիչ Իմանգալի Տասմագամբետովը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստին այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ստանիսլավ Վասիլիի Զասը ավարտում է իր եռամյա գործունեությունը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում։ Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել նրան բարեխիղճ աշխատանքի համար։
Քանի որ 2023 թվականի սկզբից՝ առաջիկա 3 տարիներին, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները կկատարի Ղազախստանի ներկայացուցիչ Իմանգալի Նուրգալիի Տասմագամբետովը, կարծում եմ՝ արդարացված կլինի, եթե հարգարժան Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը մեզ ներկայացնի նրան»,- ասաց վարչապետը։

Обязанности генерального секретаря ОДКБ будет исполнять представитель Казахстана Имангали Тасмагамбетов
Представитель Казахстана Имангали Тасмагамбетов будет исполнять обязанности Генерального секретаря ОДКБ.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщил премьер-министр РА Никол Пашинян на заседании Совета коллективной безопасности ОДКБ.
«Станислав Василий Зась завершает трехлетнюю деятельность на посту Генерального секретаря ОДКБ. Хочу поблагодарить его за проделанную добросовестную работу.
Поскольку с начала 2023 года в ближайшие 3 года обязанности Генсека ОДКБ будет исполнять представитель Казахстана Имангали Нургалиевич Тасмагамбетов, думаю, будет оправданно, если уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич представит нам его», - отметил Никол Пашинян.