Ստրասբուրգն իր աջակցությունն է հայտնում Հայաստանին. Եռագույնը բարձրացվել է քաղաքապետարանի շենքի վրա
Այսօրվանից Ստրասբուրգի քաղաքապետարանի շենքի վրա ծածանվելու է Հայաստանի դրոշը՝ ի նշան  համերաշխության Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում է Հայաստանը Եվրոպայի խորհրդում ֆեյսբուքյան էջը։
Նոյեմբերի 24-ին դրոշի բարձրացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արման Խաչատրյանը, Ստրասբուրգի քաղաքապետ Ժան Բարսեղյանը, քաղաքային խորհրդի անդամ, Հայաստանին աջակցելու վերաբերյալ բանաձևի հեղինակ Պիեռ Յակուբովիչը և այլ հրավիրյալներ։
Խորհրդանշական այս քայլը նախատեսված էր Ստրասբուրգի քաղաքային խորհուրդի կողմից նոյեմբերի 7-ին միաձայն ընդունված բանաձևով, որը հստակ դատապարտում է Ադրբեջանի ռազմական հարձակումը Հայաստանի վրա, կոչ անում խաղաղության հաստատման և նախատեսում աջակցություն բարեկամ Հայաստանին։

Страсбург выражает свою поддержку Армении
С сегодняшнего дня армянский триколор развевается на здании мэрии французского Страсбурга – в знак солидарности с Арменией и ее народом.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Постоянное представительство Армении при Совете Европы.
В торжественной церемонии поднятия флага 24 ноября приняли участие постоянный представитель РА при Совете Европы Арман Хачатрян, мэр Страсбурга Жан Барсегян, член горсовета, автор резолюции по поддержке Армении Пьер Якубович и другие приглашенные лица.
Этот символический шаг был предусмотрен резолюцией, единогласно принятой городским советом Страсбурга 7 ноября, в которой четко осуждается военное нападение Азербайджана на Армению, содержится призыв к установлению мира и выражается поддержка дружественной Армении.