Ստրասբուրգն իր աջակցությունն է հայտնում Հայաստանին. Եռագույնը բարձրացվել է քաղաքապետարանի շենքի վրա
Այսօրվանից Ստրասբուրգի քաղաքապետարանի շենքի վրա ծածանվելու է Հայաստանի դրոշը՝ ի նշան  համերաշխության Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում է Հայաստանը Եվրոպայի խորհրդում ֆեյսբուքյան էջը։
Նոյեմբերի 24-ին դրոշի բարձրացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արման Խաչատրյանը, Ստրասբուրգի քաղաքապետ Ժան Բարսեղյանը, քաղաքային խորհրդի անդամ, Հայաստանին աջակցելու վերաբերյալ բանաձևի հեղինակ Պիեռ Յակուբովիչը և այլ հրավիրյալներ։
Խորհրդանշական այս քայլը նախատեսված էր Ստրասբուրգի քաղաքային խորհուրդի կողմից նոյեմբերի 7-ին միաձայն ընդունված բանաձևով, որը հստակ դատապարտում է Ադրբեջանի ռազմական հարձակումը Հայաստանի վրա, կոչ անում խաղաղության հաստատման և նախատեսում աջակցություն բարեկամ Հայաստանին։

The Armenian flag has been raised over the Strasbourg City Hall in a show of solidarity with the Armenian people.
Strasbourg expresses solidarity with Armenia
STEPANAKERT, NOVEMBER 24, ARTSAKHPRESS: Mayor of Strasbourg Jeanne Barseghian and Armenia’s Permanent Representative to the Council of Europe Arman Khachatryan attended the flag-raising ceremony on Thursday, as Panorama.am informs, the Permanent Representation of Armenia to the Council of Europe reported.
This symbolic step was envisaged by a resolution unanimously adopted by the Strasbourg City Council on November 7, which condemns Azerbaijan's military aggression against Armenia, calls for peace and expresses support for Armenia.