Ասկերանի շրջանի Խաչմաչ համայնքում նոր թաղամաս է կառուցվում
Պատերազմի հետևանքով տեղահանված քաղաքացիների համար հանրապետության տարբեր բնակավայրերում նոր բնակելի թաղամասերի կառուցապատումը շարունակում է մնալ որպես առաջնային ծրագիր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին նշել են Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարությունից:
Ասկերանի շրջանի Խաչմաչ համայնքում մեկնարկել է նոր թաղամասի կառուցման աշխատանքերը։ Թաղամասը բաղկացած է լինելու 2-ից 5 սենյականոց 32 բնակելի տներից։ Այս պահին դեռևս մեկնարկել է 15 առանձնատան շինարարությունը։
Նշված 15 բնակելի տան շինարարական աշխատանքների կապալառուն «Ռոբ-շին» ՍՊ ընկերությունն է։ Ֆինանսավորումն իրականացվում է պետական բյուջեի միջոցներով։

A new district is being built in Khachmach community of Askeran region
The construction of new residential districts in different settlements of the Republic continues to be a priority program for citizens displaced due to the war.
STEPANAKERT,  NOVEMBER 25, ARTSAKHPRESS: The Ministry of Urban Planning of the Artsakh Republic informed.
The construction of a new district has started in Khachmach community of the Askeran region of the Artsakh Republic. The neighborhood will consist of 32 residential houses with 2 to 5 rooms. The construction of 15 private houses has started.