Սահմանային խախտումներ Մարտունու և Մարտակերտի շրջաններում. թիրախում խաղաղ բնակչությունն է
Նոյեմբերի 25-ին ժամը 11:55-ին Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքի բնակիչ Ս. Գրգորյանը ոստիկանության շրջանային բաժնի նույն համայնքի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի վարչական տարածքի «Ծմակեն տակ» կոչվող տեղամասում, «Բելառուս» տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հակառակորդը հրաձգային զինատեսկներից անկանոն կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հաղորդում են Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Առավոտյան հրադադարի պահմանման ռեժիմի խախտում է արձանագրվել նաև Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ համայնքի ուղղությամբ:
Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները թիրախավորել են խաղաղ բնակչությանը՝ խոչընդոտելով իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Азербайджан вновь обстрелял мирных жителей Арцаха, осуществляющих сельскохозяйственные работы
25-го ноября в 11:55 в районное отделение полиции обратился житель общины Кармир шука Мартунинского района С. Григорян, сообщив, что около 11:30, при выполнении сельскохозяйственных работ на тракторе «Беларусь» на участке «Цмакен так» административной территории села Тагавард, он подвергся беспорядочным выстрелам противника, в результате чего сельскохозяйственные работы были прекращены.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает полиция МВД Республики Арцах.
Утром было зафиксировано нарушение режима прекращения огня и в направлении общины Чанкатах Мартакертского района.
Подразделения азербайджанской армии обстреляли мирных жителей, препятствуя осуществляемым сельскохозяйственным работам.