Այսօր ԱՄՆ Սենատում սկսվում են Հայաստանում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածու Ք. Քվիենի վերաբերյալ լսումները
Այսօր ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում սկսվում են Հայաստանում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածու Ք. Քվիենի վերաբերյալ լսումները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ամերիկյան հետազոտությունների հայկական կենտրոնից հայտնում են, որ նույն օրը լսումներ տեղի կունենան Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի թեկնածության վերաբերյալ, ով նախագահ Ջո Բայդենի թեկնածուն է Ռուսաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում:
Նրանց թեկնածությունների հաստատման պարագայում, արդեն հունվարին Թրեյսին Երևանից կմեկնի Մոսկվա, իսկ Քվիենը կկարողանա ժամանել Երևան:

В Сенате сегодня начнутся слушания относительно кандидата на пост нового посла США в Армении
В Комитете Сената Соединенных Штатов Америки по иностранным отношениям сегодня начнутся слушания относительно кандидата на пост нового посла США в Армении Квиен.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Армянском центре американских исследований, в тот же день состоятся слушания относительно кандидатуры посла США в Армении Линн Трейси, которая является кандидатом президента страны Джо Байдена на пост посла США в России.
Если их кандидатуры будут утверждены, то Трейси в январе уедет из Еревана в Москву, а Квиен сможет прибыть в столицу Армении.