Նախագահ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Փարիզում հանդիպել է ՀՅԴ Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայի Հանրապետությունում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Փարիզում հանդիպել է Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, hանդիպմանը, որին մասնակցում էին ՀՅԴ Բյուրոյի անդամներ Մուրադ Փափազյանը և Հովսեփ Տեր Գևորգյանը, քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը պահանջված և օգտակար է համարել նման հանդիպումները` արժևորելով ՀՅԴ ներդրումն Արցախի զարգացման և զորացման ու համազգային խնդիրների լուծման գործում:

The delegation headed by President Harutyunyan met in Paris with representatives of the Central Committee of the ARF “Dashnaktsutyun” of France
The delegation headed by President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan, who is on a working visit to Paris, met with representatives of the Central Committee of the ARF "Dashnaktsutyun" of France.
STEPANAKERT,  DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS: Issues related to the domestic and foreign policy of Artsakh, cooperation between Artsakh and the Diaspora, regional processes were on the agenda of the meeting attended by ARF Dashnaktsutyun Bureau members Mourad Papazian and Hovsep Ter-Gevorgian.
The Head of the State called such meetings demanded and useful, highlighting the contribution of ARF “Dashnaktsutyun” to the development and strengthening of Artsakh, and the solution of national problems.