Ստեփանակերտում վերջին հինգ օրերին ավելի քան տասնյակ ծնունդներ են գրանցվել
Դեկտեմբերի 12-ից 16-ը Ստեփանակերտի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ում լույս աշխարհ է եկել 14 երեխա։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ի գործադիր տնօրեն Վարդգես Օսիպովը։
«Երեխաներից 8-ը տղաներ են, 6-ը՝ աղջիկ։ Այս պահի դրությամբ նորածիններից 2-ը դուրս են գրվելլ, 12-ը դեռ ծննդատանն՝ մեր հսկողության ներքո»,-նշել է ծննդատան տնօրենը։
Նրա խոսքով՝ այս պահի դրությամբ անհրաժեշտ բուժպարագաները բավարարում են, բայց, եթե ճանապարհը շարունակի մնալ փակ, ապա «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ը բժշկական պարագաների և սարքավորումների հետ կապված խնդիրներ կունենա։

За последние пять дней в Степанакерте зарегистрировано более десятка рождений
СТЕПАНАКЕРТ, 16 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил исполнительный директор "Центра охраны здоровья матери и ребенка" Вардгес Осипов.
"Из детей 8 мальчиков, 6 девочек. Пятеро из родившихся из столицы Степанакерта, остальные – из Мартунского, Аскеранского, Шаумяновского, Мартакертского, Шушинского и Гадрутского районов. На данный момент 4 из новорожденных выписаны из больницы, 12 находятся в родильном доме под нашим наблюдением", - сказал директор родильного дома.
По его словам, на данный момент необходимых медикаментов достаточно, но если дорога и дальше будет закрыта, у «Центра охраны здоровья матери и ребенка» возникнут проблемы с медикаментами и оборудованием.