Ստեփանակերտում կարատեի մարզիկների մասնակցությամբ ֆլեշմոբ է տեղի ունեցել
Նախօրեին՝ Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ավելի քան 700 արցախցի կարատեիստի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ֆլեշմոբ՝ Արցախը Հայաստանին և ամբողջ աշխարհին կապող միակ ճանապարհի անհապաղ բացման պահանջով։
Ստեփանակերտում  կարատեի մարզիկների  մասնակցությամբ  ֆլեշմոբ  է տեղի ունեցել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Եվրոպայի վեցակի չեմպիոն Արթուր Առուշանյանն ասել է, որ ֆլեշմոբին մասնակցել են Արցախում գործող կարատեի բոլոր ձևերի մարզիկները։
13.jpg (1.34 MB)
«Մեր նպատակն է ամբողջ աշխարհին ցույց տալ, որ մեր մեջ կա ուժ, հզորություն ու պայքար։ Արցախը չի հանձնվել և շարունակելու է պայքարը»,-նշել է Ա. Առուշանյանը։

В Степанакерте состоялся флешмоб с участием каратистов
Накануне на Республиканском стадионе имени Степана Шаумяна в Степанакерте прошел флешмоб с участием более 700 арцахских каратистов с требованием немедленного открытия единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией и всем миром.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 декабря, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» шестикратный чемпион Европы Артур Арушанян сообщил, что во флешмобе приняли участие спортсмены всех видов карате, действующих в Арцахе.
13.jpg (1.34 MB)
«Наша цель — показать всему миру, что в нас есть сила, мощь и борьба. Арцах не сдался и продолжит борьбу»,- сказал А. Арушанян.