Արցախցիները քայլերթ են մեկնարկել դեպի Ստեփանակերտի օդանավակայան՝ ռուս խաղաղապահների հրամանատարի հետ հանդիպման պահանջով
Այսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին, մի խումբ արցախցիներ «Մենք ենք Մեր սարերը» հուշակոթողի տարածքից քայլերթ են մեկնարկել դեպի Ստեփանակերտի օդանավակայան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ակցիայի նախաձեռնողները տեղեկացրել են, որ պահանջելու են հանդիպում Արցախում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Անդրեյ Վոլկովի հետ և պահանջատեր են լինելու իրենց իրավունքներին:

Artsakh demonstrators move to Stepanakert airport demanding meeting with commander of Russian peacekeepers
A group of people in Artsakh gathered at the iconic We Are Our Mountains monument and are now walking to the Stepanakert airport.
STEPANAKERT,  DECEMBER 27, ARTSAKHPRESS: The organizers of the rally said they want a meeting with Major-General Andrey Volkov, the Commander of the Russian Peacekeeping Contingent in Artsakh.