Օդանավակայանի տարածքում ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակը հանդիպել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչի հետ
Քիչ առաջ ռուս խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչը համաձայնել է և հանդիպել Ստեփանակերտի օդանավակայանի տարածքում ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակին՝ Տիգրան Պետրոսյանին:
Օդանավակայանի տարածքում  ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակը հանդիպել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ հանդիպումից հետո Տիգրան Պետրոսյանը տեղեկացրել է, որ խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչին է փոխանցել Անդրեյ Վոլկովի հետ հանդիպելու իրենց պահանջը:
3.jpg (3.46 MB)
Ակցիայի նախաձեռնողը տեղեկացրել է, որ մնալու են օդանավակայանի տարածքում մինչև հանդիպեն Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Անդրեյ Վոլկովի հետ և նրան փոխանցեն իրենց պահանջները
Տիգրան  Պետրոսյան«Կոնկրետ Անդրեյ Վոլկովի հետ պիտի հանդիպենք և իրեն ասենք, որպեսզի մեր պահանջները փոխանցի վերադասին: Կսպասենք այնքան մինչև մինչև ճանապարհը բացվի, որովհետև սա մեր արդարացի պահանջն է: Պետք է հասկանան, որ այստեղ ժողովուրդ է ապրում, ով ազատություն և կյանքի իրավունք է պահանջում»,-ընդգծել է Տ.Պետրոսյանը:

Делегат арцахцев, проводящих акцию на территории аэропорта, встретился с представителем российского миротворческого контингента
Некоторое время назад представитель российского миротворческого контингента согласился и встретил Тиграна Петросяна, делегата граждан Арцаха, проводящих акцию в Степанакертском аэропорту.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс"после встречи Тигран Петросян сообщил, что передал представителю миротворческого контингента их требование встретиться с Андреем Волковым.
3.jpg (3.46 MB)
Инициатор акции сообщил, что они останутся на территории аэропорта до встречи с командующим российского миротворческого контингента Андреем Волковым и передачи ему своих требований.
Տիգրան  Պետրոսյան
«Мы должны встретиться именно с Андреем Волковым и сказать ему, чтобы он передал наши требования своему начальству. Мы подождем, пока наша дорога откроется, потому что это наше справедливое требование. Они должны понимать, что здесь живет народ, который требует свободы и права на жизнь», - подчеркнул Т.Петросян.