Նախագահն ուժային կառույցների ղեկավարների հետ քննարկել է Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով երկրում ստեղծված իրավիճակը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 30-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով երկրում ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև ոչ աշխատանքային օրերին հանրապետությունում կարգուկանոնի պահպանման հետ կապված հարցեր:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարը հանձնարարել է պատկան մարմիններին շարունակել կատարել իրենց պարտականությունների ուժեղացված ռեժիմով:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են պետնախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը:
Ադրբեջանը դեկտեմբերի 12-ից մինչ այս պահը շարունակում է փակ պահել Արցախն աշխարհին կապող միակ մայրուղին՝ Լաչինի միջանցքը՝ բերելով կեղծ բնապահպանական պատճառաբանություններ։

Президент обсудил с руководителями силовых структур ситуацию, сложившуюся в стране в результате закрытия Лачинского коридора
30 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел рабочее совещание с участием руководителей силовых структур.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление Аппарата президента Республики Арцах.
Были обсуждены ситуация, сложившаяся в стране в результате закрытия Лачинского коридора, а также вопросы, связанные с поддержанием правопорядка в республике в нерабочие дни.
В этом контексте глава государства поручил компетентным органам продолжить выполнение своих обязанностей в усиленном режиме.
В совещании приняли участие государственный министр, руководитель оперативного штаба Рубен Варданян, секретарь Совета безопасности Виталий Баласанян, руководитель Аппарата Президента Карен Шахраманян.