Ադրբեջանը չի թույլատրում Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ էլեկտրագծի վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնել
Ադրբեջանը թույլ չի տալիս վերականգնողական աշխատանքներ իրականացնել այն հատվածում, որտեղ վթարվել է Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գիծը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ը տեղեկացավ Արցախի օպերատիվ շտաբից:
Ավելի վաղ Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնել էին, որ հունվարի 9-ին` ժամը 14։35-ին, Գորիս-Ստեփանակերտ 110 կՎ Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գծի 33-րդ կմ-ում արձանագրվել է վթար։ Ըստ սարքավորումներով արձանագրված տվյալների` վթարը գտնվում է Աղավնո-Բերձոր հատվածում։ Որոշում է կայացվել հանրապետության էլեկտրամատակարարումը իրականացնել տեղական արտադրող կայանների միջոցով՝ համապատասխան սահմանափակումներով։

Azerbaijan doesn’t allow to repair the only power line feeding Artsakh from Armenia
Azerbaijan doesn’t allow carrying out damage repair works in the section where the only high-voltage power line supplying Artsakh from Armenia has been damaged, the emergency response headquarters of the Artsakh government said.
STEPANAKERT, JANUARY 11, ARTSAKHPRESS: Earlier Artsakh Information Center informed that on January 9, at 2:35 PM., an accident occurred on the 33rd km of the only Goris-Stepanakert 110 kV high-voltage line feeding Artsakh from Armenia.
According to the data recorded by the equipment, the accident occurred in the Aghavno-Berdzor section.
So it was decided to supply electricity to the republic through local generating stations with appropriate restrictions.