Ադրբեջանը չի թույլատրում Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ էլեկտրագծի վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնել
Ադրբեջանը թույլ չի տալիս վերականգնողական աշխատանքներ իրականացնել այն հատվածում, որտեղ վթարվել է Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գիծը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ը տեղեկացավ Արցախի օպերատիվ շտաբից:
Ավելի վաղ Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնել էին, որ հունվարի 9-ին` ժամը 14։35-ին, Գորիս-Ստեփանակերտ 110 կՎ Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գծի 33-րդ կմ-ում արձանագրվել է վթար։ Ըստ սարքավորումներով արձանագրված տվյալների` վթարը գտնվում է Աղավնո-Բերձոր հատվածում։ Որոշում է կայացվել հանրապետության էլեկտրամատակարարումը իրականացնել տեղական արտադրող կայանների միջոցով՝ համապատասխան սահմանափակումներով։

Азербайджан не разрешает аварийно-восстановительные работы на единственной линии электропередач, питающей Арцах из Армении
Азербайджан не разрешает проводить восстановительные работы на участке, где произошла авария единственной высоковольтной линии, питающей Арцах из Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в оперативном штабе Арцаха.
Ранее информационный штаб Арцаха сообщил, что 9 января в 14:35 на 33-м километре единственной высоковольтной линии 110 кВ Горис-Степанакерт, питающей Арцах из Армении, была зафиксирована авария. По данным, зафиксированным аппаратурой, авария произошла на участке Ахавно-Бердзор. Было принято решение осуществлять электроснабжение республики посредством местных производящих станций с соответствующими ограничениями.