Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ Ստեփանակերտից Երևան է տեղափոխվել ևս 3 բուժառու
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից երեք հիվանդներ, որոնցից երկուսը ուռուցքային հիվանդություններով և մեկը՝ վիրահատություն պահանջող ախտաբանությամբ, այսօր՝ հունվարի 31-ին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից:
«Արևիկ» բուժմիավորումում 7 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 12 բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են։
Մինչ այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել ընդհանուր 58 հիվանդ։

ICRC facilitated transfer of three people from Stepanakert to Yerevan for treatment
Due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh with Armenia, three patients from the Republican Medical Center the Republic of Artsakh, two of them with tumor diseases and one with a pathology requiring surgical intervention, have been transported today, in January 31, to specialized medical centers of Armenia with the mediation and escort of the International Committee of the Red Cross, ArtsakhInfo Center informed.
STEPANAKERT, JANUARY 31, ARTSAKHPRESS: Scheduled surgeries continue to be suspended in the medical facilities of the Republic of Artsakh.
7 children remain in the neonatal and intensive care units of the Arevik medical centre.
12 patients remain in the intensive care unit of the Republican Medical Centre, 5 of them in critical condition.
A total of 58 patients have been transported so far from Artsakh to Armenia with the mediation and support of the International Committee of the Red Cross.