Ադրբեջանական բանակի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության փոխնախարար Քերիմ Վելիեւը եւ ցամաքային զորքերի հրամանատար Էնվեր Էֆենդիեւն այցելել են զորամասեր եւ ստուգել ինտենսիվ պարապմունքների ընթացքը նոր զորավարժությունների շրջանում։
Ադրբեջանի ԳՇ պետը ստուգել է անձնակազմի պատրաստվածության վիճակը
Այս մասին տեղեկացրել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությանը։
«Գլխավոր շտաբի պետը լսել է հրամանատարական կազմի զեկույցը պարապմունքների կազմակերպման եւ անցկացման մասին։ Նշվել է, որ հատուկ ուշադրություն է դարձվում ստորաբաժանումներում մարտական պատրաստվածության միջոցառումների որակյալ կազմակերպմանը։ Պլանային կարգով անցկացվող զորավարժանքների ժամանակ հիմնական ուշադրությունը դարձվում է անձնակազմի տակտիկական-հատուկ պատրաստվածության անհատական ունակությունների զարգացմանը եւ կատարելագործմանը։ Պաշտպանության փոխնախարարն ընդգծել է վարժանքների անցկացման կարեւորությունը հրամանատարական կազմի համար՝ իրական մարտի պայմաններում»,- նրան մեջբերել են ԶԼՄ-ները։

Начальник ГШ Азербайджана проверил подготовку личного состава
Начальник генерального штаба азербайджанской армии, заместитель министра обороны Азербайджана Керим Велиев и командующий сухопутными войсками Энвер Эфендиев побывали в воинских частях и проверили ход интенсивных занятий по боевой подготовке нового учебного периода.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на сообщение министерства обороны Азербайджана, передает  News.am.
«Глава Генштаба заслушал доклады командного состава по организации и проведению занятий. Отмечалось, что уделяется особое внимание качественной организации мероприятий по боеподготовке в подразделениях. На занятиях, проводимых в плановом порядке с учетом современных методов ведения боя, основное внимание уделено развитию индивидуальных способностей и совершенствованию тактико-специальной подготовки личного состава. Первый замминистра обороны подчеркнул важность проведения занятий для командного состава в соответствии с условиями реального боя», - цитируют СМИ.