Մենք շատ լավ գիտենք, թե մարդկային ինչպիսի ողբերգությունների պատճառ կարող է դառնալ ավերիչ երկրաշարժը. Արցախի պետնախարար
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն իր ցավակցությունն է հայտնել Սիրիայում և Թուրքիայում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի առնչությամբ:»
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ավերիչ երկրաշարժի հետևանքով թե՛ Սիրիայում, թե՛ Թուրքիայում բազմաթիվ մարդկային զոհեր կան, այդ թվում՝ նաև հայության շրջանում:
Ցավակցում եմ ողբերգական աղետի բոլոր զոհերի ընտանիքներին ու մերձավորներին: Մաղթում եմ նրանց ուժ և տոկունություն այս ծանր փորձությունը հաղթահարելու համար: Ցավոք, մենք շատ լավ գիտենք, թե մարդկային ինչպիսի ողբերգությունների պատճառ կարող է դառնալ ավերիչ երկրաշարժը: Մեր ժողովրդին շատ լավ է ծանոթ այդ ցավը:
Մեծ վիշտ եմ ապրում մեր հայրենակիցների կորստի համար: Յուրաքանչյուր հայի կյանքն ու ճակատագիրը կարևոր է: Կարևորը է և՛ 3 միլիոնը, և՛ 120 հազարը, և՛ մեկ հայը՝ լինեն նրանք Հայաստանում, Արցախում, Սիրիայում, թե առհասարակ՝ հայկական աշխարհում»,-«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է պետնախարարը:

Мы прекрасно знаем, к каким человеческим трагедиям может привести разрушительное землетрясение: Государственный министр Арцаха
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян выразил соболезнования в связи с разрушительным землетрясением, произошедшим 6 февраля в Сирии и Турции.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 февраля, АРЦАХПРЕСС-  “Разрушительное землетрясение повлекло множество жертв в Сирии и Турции, в том числе среди местных армян.
Приношу свои соболезнования родным и близким невинных жертв этой ужасной катастрофы. Желаю сил и выдержки, чтобы преодолеть это непростое испытание. Мы прекрасно знаем, к каким человеческим трагедиям может привести разрушительное землетрясение. Наш народ хорошо знаком с этой болью.
Я скорблю в связи с потерей наших соотечественников. Жизнь каждого армянина важна, как и жизнь любого человека. Для нас важны и 3 миллиона, и 120 тысяч, и один армянин - будь они в Армении, Арцахе, Сирии или любой другой стране мира”, — написал госминистр на своей странице в Facebook.