Գերմանիան էական մասնակցություն կունենա Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը՝ ամփոփելով ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Աննալենա Բերբոկի հանդիպման արդյունքները։
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը վերջին 30 տարիների ընթացքում մարդկային հսկայական տառապանք է պատճառել։ Տարածաշրջանի կայունացմանն աջակցելու համար ԵՄ-ն որոշել է քաղաքացիական դիտորդական առաքելություն ուղարկել Հայաստան, որին Գերմանիան էական մասնակցություն կունենա»,- ասված է Գերմանիայի ԱԳՆ-ի «Թվիթեր»-ի էջում արված հրապարակման մեջ։

Германия примет существенное участие в работе гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении
Германия примет существенное участие в работе гражданской наблюдательной миссии Европейского союза в Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 февраля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщило министерство иностранных дел Германии, подводя итоги встречи министров иностранных дел Армении и Германии Арарата Мирзояна и Анналены Бербок.
“Нагорно-карабахский конфликт за последние 30 лет причинил огромные человеческие страдания. В целях поддержки стабилизации региона ЕС принял решение направить в Армению гражданскую наблюдательную миссию, в которой Германия примет существенное участие”, - говорится в сообщении на странице МИД Германии в Twitter.