Ադրբեջանական ստորաբաժանումները կրակ են բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. տուժածներ չկան. ԱՀ ՆԳՆ
Փետրվարի 28-ին ժամը 16:55-ի սահմաններում Մարտունու շրջանի Մյուրիշեն գյուղի 53-ամյա Ա. Ավանեսյանը, Բերդաշեն գյուղի վարչական տարածքի «Ասֆալտեն տակ» կոչվող տեղամասում «Ջոնդեր» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զենքերով կրակահերթեր են արձակվել տրակտորի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՆԳ նախարարության ոստիկանությունը:
«Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է նաև այսօր։
Մարտի 1-ին ժամը 14:00-ի սահմաններում, Բերդաշեն համայնքի 59-ամյա Ս. Վարդանյանը, «Դավալա» կոչվող տեղամասում, իր կողմից շահագործվող «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներից կրակահերթ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ, որն էլ պատճառ է հանդիսացել գյուղատնտեսական աշխատանքների դադարեցման:
Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնում նյութեր են նախապատրաստվել և ներկայացվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»։

Azerbaijan fired at citizens carrying out agricultural work in the Martuni region of Artsakh
On February 28 and March 1, Azerbaijan opened fire in the direction of citizens carrying out agricultural work in the Martuni region of the Republic of Artsakh, the Police of Artsakh Ministry of Internal Affairs informed on its Facebook page.
STEPANAKERT,  MARCH 1, ARTSAKHPRESS:  On February 28, around 4:55 p.m., Azerbaijani servicemen fired from their combat positions from different caliber firearms in the direction of 53-year-old A. Avanesyan from Murishen village, Martunu region, while carrying out agricultural work with a tractor in the area called "Under the Asphalten" of the administrative area of Berdashen village, as a result of which the agricultural work was stopped.
Azerbaijan has violated the ceasefire today.
On March 1 at around 14:00, Azerbaijan opened fire from their military positions in the direction of 59-year-old S. Vardanyan from Berdashen community, which caused the agricultural work to stop.
Martuni regional police department prepared materials and presented to the Russian peacekeeping troops.