Ի պաշտպանություն Արցախի՝ Փարիզում բողոքի ակցիա է կազմակերպվել
Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ոտնձգությունների ու հանցագործությունների դատապարտման նպատակով ֆրանսահայ մշակութային միության, հայ ու ֆրանսիացի մի խումբ երիտասարդների համատեղ ջանքերով Փարիզի քաղաքապետարանի հարակից տարածքում մարտի 5-ին բողոքի ակցիա են կազմակերպվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ակցիայի կազմակերպիչներից Լիլիթ Մանվելյանը տեղեկացրեց, որ  երիտասարդներն այդպիսով կոչ են ուղղել միջազգային հանրությանը` առավելագույն ճնշում գործադրելու Ադրբեջանի հանդեպ, որպեսզի բացվի Արցախը Հայաստանին և աշխարհին կապող միակ` կյանքի ճանապարհը, կանգնեցվեն Ադրբեջանի ցեղասպան գործողությունները և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկեն` կանխելու Արցախում ծայր առած հումանիտար ճգնաժամը։
Ակցիայի մասնակիցների մի մասը ծածկել էին իրենց աչքերն ու բերանները` դրանով ի ցույց դնելով աշխարհի որդեգրած կրավորական դիրքորոշումը Ադրբեջանի` Արցախը հայաթափելու արշավի նկատմամբ։
Երիտասարդներն ակցիայի ողջ ընթացքում նաև հանրային իրազեկման աշխատանք են կատարել՝ քաղաքացիներին ներկայացնելով Արցախում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը:

В защиту Арцаха в Париже прошла акция протеста
Совместными усилиями франко-армянского культурного союза, группы армянской и французской молодежи 5 марта на территории, прилегающей к муниципалитету Парижа, была организована акция протеста с целью осуждения нарушений и преступлений, совершенных Азербайджаном против Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС- В беседе с «Арцахпресс» одна из организаторов акции Лилит Манвелян сообщила, что молодые люди таким образом призвали международное сообщество оказать максимальное давление на Азербайджан, чтобы открыть единственную дорогу жизни, связывающую Арцах с Арменией и миром, остановить геноцидные действия Азербайджана и предпринять необходимые шаги для предотвращения гуманитарного кризиса в Арцахе.
Некоторые из участников акции закрыли глаза и рты, тем самым продемонстрировав нейтральную позицию мира в отношении кампании Азербайджана по обезлюдению Арцаха.
На протяжении всей акции молодые люди также проводили работу по информированию общественности, представляя гражданам кризисную ситуацию в Арцахе.