ԱԻՊԾ աշխատողները խաղաղապահների հետ ԱՀ քաղաքացիներին են ուղեկցել. ՆԳՆ-ն ապատեղեկատվություն է որակել Ադրբեջանի տարածած լուրը
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները երեկ՝ մարտի 13-ին, հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածել այն մասին, որ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ծառայողների ուղեկցությամբ Հայաստանից Արցախ զինծառայողներ ու զենք է տեղափոխվել՝ կից հրապարակելով մեքենաների փոքր շարասյան մի տեսանյութ:
ԱԻՊԾ աշխատողները խաղաղապահների հետ  ԱՀ քաղաքացիներին են  ուղեկցել. ՆԳՆ-ն ապատեղեկատվություն է որակել Ադրբեջանի տարածած լուրը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես նշել են Արցախի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարությունից` Ադրբեջանական լրատվամիջոցները երեկ՝ մարտի 13-ին, հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածել այն մասին, որ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ծառայողների ուղեկցությամբ  Հայաստանից Արցախ զինծառայողներ ու զենք է տեղափոխվել՝ կից հրապարակելով մեքենաների փոքր շարասյան մի տեսանյութ:
Հնարավոր է սա 2 մարդ and դրսում նկարն է
Իրականում, ադրբեջանական կողմի հրապարակած տեսանյութում ոչ թե ռազմական, այլև արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությանը պատկանող մեքենաներ են:
Հնարավոր է սա 3 մարդ, մարդիկ կանգնած են and դրսում նկարն է
Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատողներն ԱՀ խաղաղ բնակիչներին ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ ուղեկցել են դեպի Շուշիի շրջանի Հին շեն գյուղ։
Հնարավոր է սա 3 մարդ and դրսում նկարն է
Հաշվի առնելով այդ ճանապարհի լեռնային ու խիստ դժվարանցանելի բնույթը՝ Արցախի փրկարարները ստիպված էին բարձր մեքենաներով կազմակերպել քաղաքացիների փոխադրումը:
Հնարավոր է սա road նկարն է
Իսկ ռուս խաղաղապահները կատարել են իրենց գործառույթները՝ ապահովելու համար քաղաքացիական անձանց անվտանգությունը, առավել ևս՝ մարտի 5-ի դիվերսիոն հարձակումից հետո առաջացած լրացուցիչ վտանգների պայմաններում:

Сотрудники ГСЧС вместе с миротворцами сопровождали граждан Республики Арцах: В МВД расценили новость, распространенную Азербайджаном, как дезинформацию
СТЕПАНАКЕРТ, 14 марта, АРЦАХПРЕСС- На самом деле на видео, опубликованном азербайджанской стороной, не военная техника, а машины, принадлежащие Государственной службе по чрезвычайным ситуациям.
Հնարավոր է սա 3 մարդ and դրսում նկարն է
Спасатели по горной дороге в обход Шуши в сопровождении российских миротворцев перевозили в Республику Армения граждан РА, оставшихся в Арцахе в результате блокады.
Հնարավոր է սա 2 մարդ and դրսում նկարն է
Учитывая горный и крайне сложный характер этой дороги, спасателям Арцаха пришлось организовать перевозку граждан на УАЗ-ах.
Հնարավոր է սա 3 մարդ, մարդիկ կանգնած են and դրսում նկարն էА российские миротворцы выполняли свои функции по обеспечению безопасности гражданских лиц, особенно в условиях дополнительных угроз, возникших 5 марта после диверсионного нападения.