ՀՀ վարչապետն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել են հայ- ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 17-ին ընդունել է  Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, վարչապետը շնորհավորել է Ի. Տասմագամբետովին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում առկա իրավիճակի, տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների  շուրջ: Այս համատեքստում անդրադարձ է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին և ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմներին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Премьер-министр РА и генсек ОДКБ коснулись ситуации на армяно-азербайджанской границе
17 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетова.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 марта, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в правительстве, премьер-министр поздравил Имангали Тасмагамбетова по случаю вступления на должность и пожелал ему плодотворной работы.
Собеседники обменялись мнениями о текущей ситуации в зоне ответственности ОДКБ, региональных событиях и вызовах безопасности. В этом контексте был обсужден ряд вопросов, касающихся ситуации на армяно-азербайджанской границе и механизмов коллективной обороны ОДКБ.