ՀՀ վարչապետն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել են հայ- ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 17-ին ընդունել է  Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, վարչապետը շնորհավորել է Ի. Տասմագամբետովին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում առկա իրավիճակի, տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների  շուրջ: Այս համատեքստում անդրադարձ է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին և ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմներին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting on March 17 with Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Imangali Tasmagambetov.
Pashinyan, CSTO Secretary General discuss Armenian-Azerbaijani border situation
STEPANAKERT, MARCH 17 , ARTSAKHPRESS: PM Pashinyan congratulated Tasmagambetov on assuming office as CSTO Secretary General, wishing him effective work, according to a read-out issued by the Prime Minister’s Office.
The Armenian Prime Minister and the CSTO Secretary General exchanged views on the current situation in the CSTO area of responsibility, regional developments and security challenges. In this context they also discussed a number of issues related to the Armenian-Azerbaijani border situation and the CSTO collective defense mechanisms.