Դոնֆրիդը Բայրամովի հետ զրույցում մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի ռազմական տեղաշարժերի կապակցությամբ
ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Քերըն Դոնֆրիդը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳՆ Բայրամովի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարության փոխխոսնակ Վեդանտ Պատելը, փոխանցում է 1lurer-ը։
Դոնֆրիդն ու Բայրամովը քննարկել են իրավիճակը տարածաշրջանում և Երևանի ու Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորումը, ինչպես նաև խաղաղության գործընթացը:
Դոնֆրիդը մտահոգություն է հայտնել տարածաշրջանում լարվածության աճի և Ադրբեջանի ռազմական տեղաշարժերի կապակցությամբ։ Նա ընդգծել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման կարևորությունը` հանուն տարածաշրջանում խաղաղության ու բարգավաճման:
Պետքարտուղարի օգնականը կրկին շեշտել է` կայուն խաղաղության ուղին երկխոսությունն է: Նա վերահաստատել է ԱՄՆ աջակցությունը ՀՀ և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին:

Донфрид в беседе с Байрамовым выразила обеспокоенность в связи с военными передвижениями Азербайджана
Помощник госсекретаря США Карен Донфрид провела телефонный разговор с министром иностранных дел Азербайджана Байрамовым.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил заместитель официального представителя Госдепартамента США Ведант Патель в ходе брифинга.
Донфрид и Байрамов обсудили ситуацию в регионе и урегулирование отношений между Ереваном и Баку, а также мирный процесс.
Донфрид выразила обеспокоенность ростом напряженности в регионе и передвижениями азербайджанских военных. Она подчеркнула важность урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном во имя мира и процветания в регионе.
Помощник госсекретаря вновь подчеркнула, что диалог — это путь к устойчивому миру. Она подтвердила поддержку США мирного процесса между Арменией и Азербайджаном.