15 բուժառու Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստանի բուժկենտրոններ
Այսօր՝ հունիսի 9-ին, Արցախի առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 15 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այդ մասին հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ըստ հաղորդագրության՝ 16 բուժառուներ, որոնք պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 9 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում։

В сопровождении Красного Креста из Арцаха в медицинские центры Армении перевезены 15 пациентов
Сегодня, 9 июня, 15 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах вместе с сопровождающими были перевезены в специализированные медицинские центры РА при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июня,  АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Минздрав Республики Арцах.
Согласно сообщению, 16 пациентов, в рамках государственного заказа направленые на лечение в Армению, в месте с сопровождающими вернулись в Арцах.
11 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”.
9 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО “Республиканский медицинский Центр”, 2 из них в крайне тяжелом состоянии.