Նախագահը հանդիպել է Հադրութից տեղահանված բնակչության մի խումբ ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը սեպտեմբերի 18-ին հանդիպել է 2020 թ. Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով Հադրութի շրջանից տեղահանված բնակչության մի խումբ ներկայացուցիչների հետ՝ շրջանի վարչակազմի ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանի և Հադրութի քաղաքապետ Վահան Սավադյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Քննարկվել են Արցախի շրջափակման հետևանքով տեղահանված բնակչության մոտ ստեղծված սոցիալական խնդիրները: Նախագահ Սամվել Շահրամանյանը նշել է, որ կառավարությունը կշարունակի շրջափակման հետևանքների մեղմանն ուղղված աջակցության ծրագրերը՝ ուշադրության կենտրոնում պահելով խոցելի խմբերին:
Հանդիպման մասնակիցներին երկրի ղեկավարը ներկայացրել է հանրապետությունում ստեղծված հումանիտար աղետն ու անվտանգային մարտահրավերները, ինչպես նաև դրանց ուղղությամբ  կառավարության կողմից կատարվող քայլերը:

Artsakh Republic President meets with group of displaced residents of Hadrut
Artsakh Republic President Samvel Shahramanyan on Monday met with a group of residents displaced from the Hadrut region as a result of the war unleashed by Azerbaijan in 2020, the Presidential Office stated.
Artsakh Republic President meets with  group of displaced residents of Hadrut
STEPANAKERT,  SEPTEMBER 18, ARTSAKHPRESS:  The social problems of the displaced people as a result of the blockade of Artsakh by Azerbaijan were on the discussion agenda.
President Samvel Shahramanyan noted that the Artsakh government will continue the assistance programs aimed at mitigating the effects of this blockade and focusing on vulnerable groups.
The President presented the humanitarian disaster and security challenges in Artsakh, as well as the respective measures being taken by the government.