Ստեփանակերտի պատկերասրահը ընթացիկ տարում հետաքրքիր անակնկալներ է խոստանում
Ստեփանակերտի պատկերասրահի պատասխանատուները ընթացիկ տարում պատրաստվում են կազմակերպել մի շարք հետաքրքիր ցուցադրություններ:
Ստեփանակերտի պատկերասրահը ընթացիկ տարում հետաքրքիր  անակնկալներ է խոստանում
Ստեփանակերտի պատկերասրահի պատասխանատուները ընթացիկ տարում պատրաստվում են կազմակերպել մի շարք հետաքրքիր ցուցադրություններ: Այդ ուղղությամբ արդեն բավարար աշխատանք է իրականացվել, և, չբացահայտելով բոլոր մանրամասները, պատկերասրահի տնօրեն Ելենա Դադայանը այնուամենայնիվ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում որոշ մանրամասներ հայտնեց: Տնօրենի տեղեկացմամբ, նախ պատկերասրահի ֆոնդը վերջերս նոր համալրում է ստացել և  այժմ ունի 329 նկարներ ու 50 քանդակներ: Հին նմուշների մի մասը վերականգնման կարիք ունի, քանի որ նախկինում ունեցած սուղ պայմանները հնարավորություն չեն տվել լիարժեք կերպով պահպանել ունեցածը:  Ի դեպ, Ե. Դադայանի տեղեկացմամբ, այդ ստեղծագործությունների մի մասը ԼՂՀ նախագահի խորհրդական Գրիգորի Գաբրիելյանցի աջակցությամբ վերջերս վերականգնվել է: «Այդ և նոր աշխատանքների ցուցադրություն ընթացիկ տարում մեր պատկերասրահում, անշուշտ, կազմակերպվելու է, սակայն այսօր ես կցանկանայի ուշադրության հրավիրել մի ցուցահանդեսի, որը պետք է տեղի ունենա հունիսի 1-ին` նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան»,-ասաց Դադայանը` հավելելով, որ ՀՀ նկարիչների միության անդամ, զգեստների ձևավորող Անահիտ Առաքելյանի հետ արդեն պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այդ օրը Ստեփանակերտի քաղաքային պատկերասրահում երեխաների կողմից սիրված  տարբեր մուլտհերոսների զգեստներտներով տիկնիկների ցուցահանդեսի կազմակերպմանը:                                                                                               Նախապես հրավիրելով բոլոր երեխաներին` դիտելու այդ ցուցադրությունը, Ե. Դադայանը նշեց, որ ներկայացումը իր տեսակով նոր երևույթ կլինի մինչև այժմ Ստեփանակերտում կազմակերպված ցուցահանդեսների շարքում, և համոզմունք հայտնեց, որ այն երեխաներին շատ դուր կգա:

Дирекция галереи города Степанакерта в этом году обещает множество сюрпризов.
В этом году работники  галереи собираются организовывать ряд интересных показов.  Для реализации этой идеи было проведено достаточно работ. Не раскрывая всех подробностей, директор галереи Елена Дадаян в разговоре с корреспондентом “Арцахпресс”  все-таки  поведала о некоторых деталях.
По словам директора, во-первых, в наличии фонда галереи теперь 329 картин и 50 скульптур. Некоторые из старых  образцов нуждаются в реставрации, так как  ранее они находились в не очень благоприятных   условиях.Кстати, по словам Елены Дадаян, некоторые из этих работ при  поддержке  советника президента НКР Григория Габриелянца  были восстановлены.
"В этом году будут организованы выставки новых работ, но сегодня я бы хотела обратить ваше внимание  на выставку, которая пройдет 1 июня -  в День защиты детей, "- сказала директор галереи, добавив,что с членом Союза художников Армении , дизайнером одежды Анаит Аракелян была достинута договоренность , что в этот день  мы в галерее организуем выставку кукол с  любимыми  героями мультфильмов наших детей.
Заранее пригласим всех детей,чтобы они посмотрели выставку.  Представление подобного рода будет нечто новым для Степанакерта. Надеюсь, нашим детям понравится.”