Հացահատիկայինների այս տարվա բերքատվության ցուցանիշներն անհամեմատ բարձր են
Հանրապետությունում, հուլիսի 8-ի դրությամբ՝ այս տարվա բերքի տակ կատարված հացահատիկային մշակաբույսերի հնձի ենթակա 49 հազար 515 հեկտար ցանքատարածություններից հնձվել է 38 հազ. 251 հա-ը:
Հացահատիկայինների  այս տարվա  բերքատվության  ցուցանիշներն     անհամեմատ          բարձր  են
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ՀՈՒԼԻՍԻ 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ գյուղնախարարության մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ հացահատիկայինների համախառն բերքատվությունը կազմել է 105 հազ. 419 տոննա՝ նախորդ տարվա 39 հազ.695 տ-ի փոխարեն, իսկ միջին բերքատվությունը 1 հեկտարից՝ 27.6 ցենտներ՝ նախորդ տարվա 9.8 ց/հա-ի փոխարեն:
Ընդհանուր առմամբ հնձվել է 19 հազ. 704 հա ցորեն, 17 հազ 337 հա գարի, ինչպես նաև 1210 հա հաճար: Ցորենի համախառն բերքատվությունը կազմել է 57 հազ 9 տոննա՝ 28.9 ց/հա-ից միջին բերքատվությամբ, նախորդ տարվա՝ 11 ց/հա-ի փոխարեն: Հնձված 45 հազ. 62 տ գարու միջին բերքատվությունը կազմել է 26 ց/հա՝ նախորդ տարվա 8.3 ց/հա-ի համեմատ: Հաճարի համախառը բերքատվությունը 3347 տոննա է՝ 27.7 ց/հա-ից միջին բերքատվությամբ:

Crop yield’s high rates in Artsakh
On July 8, the Mass Media of the Ministry of Agriculture of the Republic of Nagorno-Karabakh informed Artsakhpress that from 49. 515 hectares sowing areas for grain harvest only 38 thousand 251 hectares have been reaped, adding that the gross yield amounted to 105 thousand 419 tons, as compared to last year’s 39 thousand 695 tons, while the average yield is 27.6 quintals per hectare, as compared to 9.8 quintals per hectare of the previous year.
STEPANAKERT, JULY 8, ARTSAKHPRESS:  "Overall they gave 19 thousand 704 hectares of wheat, 17 thousand 337 hectares of barley, as well as 1210 hectares spelt."
The gross grain yield amounted to 57 thousand 9 tons, while the average yield is 28.9 quintals per hectare as compared to 11 quintals per hectare of the previous year. The average yield of 45 thousand 62 tons barley accounted to 26 quintals per hectare as compared to last year’s 8.3 quintals per hectare.