Արցախում կկայանա գինու երկրորդ փառատոնը
Հադրութի շրջանի Տող գյուղում՝ Տողի Մելիքական ապարանքում ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարության և մասնավոր ընկերությունների հետ համագործակցությամբ հոկտեմբերի 17-ին կկայանա արցախյան գինու երկրորդ փառատոնը։
Արցախում   կկայանա    գինու    երկրորդ      փառատոնը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարության  զբոսաշրջության վարչության ծրագրերի կառավարիչ Արտակ Գրիգորյանը:
«Այս անգամ ևս գինու փառատոնը կկազմակերպվի ժամանցի, ուրախության ու հանգստի ոգով: Փառատոնի հյուրերին սպասվում է Արցախյան գինու և բերքի ցուցահանդես-վաճառք, բովանդակալից համերգային ծրագիր, ավանդական խաղեր, ինչպես նաև ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդես»,-նշել է Ա. Գրիգորյանը:
Ա. Գրիգորյանի խոսքով՝ գինու տոնավաճառին ներկայացված են լինելու գինեգործությամբ հայտնի ԼՂՀ բոլոր շրջանները, ինչպես նաև գինեգործներ Հայաստանի Հանրապետությունից:
Նշենք նաև, որ տոնավաճառի շրջանակներում կազմակերպվելու է գինու նախուտեստ և պրոֆեսիոնալ սոմելիեի վարպետության դաս:

Wine Festival to be held in Artsakh again
With the cooperation of the Ministry of Economy of Artsakh and other private companies, the second wine festival to be held in the Melik’s palace of Togh, situated in the Togh village of the Artsakh Hadrut region, October 17.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 10, ARTSAKHPRESS:  Artak Grigoryan, the  Program Manager of the Department of Tourism of the Ministry of Economy of NKR, told Artsakhpress about the aforesaid.
“The festival will be organized with the spirit of joy. During the festival Artsakh wine, harvest and handicraft goods will be exhibited,” told Grigoryan, adding that during the festival  traditional games and entertaining events will be organized. Grigoryan noted that well-known wine-making Artsakh regions and other wine-makers from the Republic of Armenia will be presented at the festival.